ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gość #RZECZoBIZNESIE: W tym roku energii nie zabraknie
10.08.2017r. 06:10

Między innymi na temat bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w programie "Rzeczpospolitej" #RZECZoBIZNESIE mówił Marek Kornicki, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Systemem w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych.
Dyrektor Kornicki w zapewniał w programie #RZECZoBIZNESIE, że w tym roku energii nie zabraknie, ale przyznał jednocześnie, że problemy mogą się pojawić w okolicach roku 2020, kiedy to ilość rezerw mocy może być niewystarczająca.

Gość programu "Rz" zwrócił uwagę, że szczególnie na miesiące letnie, kiedy to w ciągu dnia zapotrzebowanie na moc rośnie ze względu na funkcjonowanie urządzeń klimatyzacyjnych dobrym rozwiązaniem wydaje się być fotowoltaika, ale jak przyznał 200 MW mocy jakie mamy w tego typu źródłach w Polsce to zdecydowanie za mało przy zapotrzebowaniu na poziomie 23 tys. MW.
Rozmówca "Rz" odniósł się również do planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Jak podkreśli tego typu źródła mają dużo zalet i PSE chętnie widziałby dwie takie elektrownie w systemie. Jednak zwrócił uwagę, że niedoborów mocy możemy się spodziewać już ok. 2020 roku, a bloki jądrowe mogą być gotowe dopiero ok. 2030-2040 roku.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Doradca 10.08.2017r. 06:30
Fotovoltaika dla klimatyzacji to super pomysł. Proponuję klimatyzator z bezpośrednim zasilaczem słonecznym.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE