ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
04.08.2017r. 06:47

Chiny wykorzystują eksport infrastruktury do budowy strategicznych relacji z wieloma krajami w Azji, Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Łacińskiej. W ramach polityki "Jednego Pasa, Jednej Drogi" (One Belt, One Road) Pekin zobowiązał się do zapewnienia środków, które są większe od Planu Marshalla - czytamy w BiznesAlert.pl piszącym za "Financial Times".
18.07.2017r. 15:42

Chiny, których obecna strategia energetyczna jest oparta na węglu, na coraz większą skalę korzystają z elektrowni jądrowych. To sposób na ograniczenie skażenia powietrza. Patrząc na chińskie doświadczenia, Kraj Środka to ciekawy przykład dla Polski - mówi w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. z Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
01.07.2017r. 08:27

Dr inż. Andrzej Strupczewski prof nadzw. NCBJ
Przemawiając w dniach 28 i 29 czerwca z okazji "Tygodnia Energetyki" święconego w USA, prezydent Trump oświadczył, że zmieni zdecydowanie stosunek rządu USA do energetyki jądrowej. Podczas gdy prezydent Obama popierał energetykę odnawialną, prezydent Trump widzi znaczenie i zalety energetyki jądrowej.
31.03.2017r. 12:39

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
W Japonii prowadzone są od kilku lat długoterminowe badania 380 000 osób, które miały mniej niż 18 lat w chwili, gdy trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały w marcu 2011 roku uszkodzenia rdzeni trzech reaktorów w EJ Fukushima Dai-ichi. Program tych badań ma na celu porównanie stanu zdrowia ludzi w rejonie Fukushimy z innymi mieszkańcami Japonii, szczególnie w rejonach, których nie dotknęły skutki tej awarii (Fukushima Health Management Survey).
23.02.2017r. 17:46

Prof. dr. hab. inż. Konrad Świrski rozmawia z dziennikarzem BiznesAlert.pl. - Kluczowa decyzja - to wcale nie jest czy budować czy nie energetykę jądrową, ale jak reagować na dzisiejsze i przyszłe decyzje energetyczne Unii Europejskiej.
22.02.2017r. 14:36

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Podczas posiedzenia Sejmowego Zespołu ds. Górnictwa i Energii z dnia 22 lutego 2017 roku występowali eksperci i politycy, którzy dyskutowali o przyszłości Programu Polskiej Energetyki Jądrowej w ramach konferencji pt.: "Scenariusze rozwoju energetyki jądrowej w Polsce".
22.02.2017r. 14:32

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Podczas posiedzenia Sejmowego Zespołu ds. Górnictwa i Energii z dnia 22 lutego 2017 roku występowali eksperci i politycy, którzy dyskutowali o przyszłości Programu Polskiej Energetyki Jądrowej w ramach konferencji pt.: "Scenariusze rozwoju energetyki jądrowej w Polsce".
14.02.2017r. 12:27

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego Japonii zgłosiła na obrady parlamentu japońskiego wniosek, by zezwolić japońskiej Radzie Ochrony przed Promieniowaniem na dyskusje o modyfikacji przepisów w oparciu o aktualną wiedzę naukową.
13.02.2017r. 20:44

Jerzy Lipka, Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł Profesora Konrada Świrskiego o tytule nawiązującym do martwej ryby nad Bałtykiem. Po pierwsze dlatego, że dotyczył energetyki jądrowej która jest dla mnie pasją, po drugie dlatego, że cenię zarówno blog i artykuły Pana Profesora. Tym razem jednak tekst mocno mnie rozczarował, nie był bowiem pisany w sposób obiektywny, przeciwnie, robił wrażenie tekstu pisanego na zamówienie lobbystów OZE! I to pisany w czasie, gdy ważą się losy PPEJ bez którego z kolei powodzenie planów naprawy państwa i jego gospodarczego rozwoju autorstwa Ministra Morawieckiego stoją pod wielkim znakiem zapytania! Poniżej postaram się uzasadnić powyższą tezę.

06.02.2017r. 12:15

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nzw, NCBJ
Jak wykazują zdjęcia opublikowane w sobotę 4 lutego przez portal SAFECAST poświęcony problemom bezpieczeństwa kratownica pod rdzeniem reaktora nr. 2 w elektrowni jądrowej Fukiushima Daiichi została podczas awarii w 2011 roku uszkodzona przez spadające szczątki stopionego paliwa. Przed kilkoma dniami firma TEPCO wykonała pomiary w reaktorze przy pomocy skonstruowanego w tym celu robota. Dały one okazję do wzniecenia nowej fali alarmów mających straszyć ludność na całym świecie. Na przykład tytuły brzmiały "Poziom promieniowania w Fukushimie najwyższy od 2011 roku".cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE