ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
04.10.2016r. 13:46

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Koniec września przyniósł dobre wiadomości dla energetyki jądrowej, począwszy od decyzji państwowych, poprzez ogłoszone wyniki finansowe z eksploatacji elektrowni jądrowych a kończąc na ocenach grupy roboczej OECD ds. ekonomii energetyki jądrowej.
12.08.2016r. 08:58

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Przesłany niedawno do konsultacji społecznych dokument Ministerstwa Rozwoju "Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR)" w rozdziale poświęconym energii stwierdza w pierwszym zdaniu, że polska elektroenergetyka jest oparta przede wszystkim na węglu.
10.08.2016r. 15:17

Dr inż. Andrzej Strupczewski,
Prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Zamieszczenie w planie wicepremiera Morawieckiego rozwoju reaktorów wysokotemperaturowych pokazuje, że rząd zamierza pomóc górnictwu węglowemu przez utworzenie alternatywnej drogi wykorzystania węgla dla przemysłu i energetyki przy uniknięcia szkodliwych emisji.
07.08.2016r. 14:30

Dr inż. Andrzej Strupczewski,
Prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Życie pokazało, że Japonia nie może zrezygnować z energetyki jądrowej. Gdy elektrownie jądrowe przestały pracować, ceny energii elektrycznej gwałtownie wzrosły. A katastrofa w Fukushimie była spowodowana błędem rządu i biurokracji.
01.08.2016r. 10:02

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Strategiczna współpraca Unii Europejskiej z Chinami napotyka na kolejne przeszkody. Tym razem uderza w nią Londyn, który hamuje decyzję w sprawie projektu elektrowni jądrowej na Wyspach, w który mieli zaangażować się Chińczycy. To wotum nieufności dla Państwa Środka.
01.08.2016r. 09:05

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie rezygnuje z atomu. Polski Program Energetyki Jądrowej (PPEJ) ma zostać zrewidowany. Wzbogacą go nowe pomysły, które zweryfikuje rzeczywistość i przyjęte już zobowiązania.
27.05.2016r. 13:40

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka Jądrowa nie ma jakoś w Polsce szczęścia. Pomimo wielu wysiłków edukacyjnych, badawczych i projektowych dalej jesteśmy w blokach startowych.
26.05.2016r. 10:01

W wywiadzie dla portalu Niezależna.pl Prezes Prawa i Sprawiedliwości dostrzega, że zmieniający się system energii na świecie może zmienić układ sił na świecie. Prezes PiS zasygnalizował także, amerykanie dysponują już technologią minielektrowni atomowych. Czy ekipa rządząca szykuje się do przebudowy Polskiego Programu Energetyki Jądrowej?
18.05.2016r. 09:01

dr inż. Andrzej Strupczewski - prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
W Polsce problem zagwarantowania opłacalności pracy przyszłej elektrowni jądrowej nie został jeszcze rozwiązany. Rozważane są różne możliwości, w tym kontrakt różnicowy na wzór brytyjski, ale także i inne opracowywane obecnie przez PGE i Ministerstwo Energii.
09.05.2016r. 12:37

dr inż. A. Strupczewski - Prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
W Austrii walka propagandowa skierowana przeciwko energetyce jądrowej jest tak silna1 , że Ministerstwo Zdrowia zaleca wszystkim obywatelom – niezależnie od odległości od słowackich, czeskich lub węgierskich elektrowni jądrowych – by mieli w domu tabletki jodowe na wypadek ciężkiej awarii w sąsiadujących z Austrią reaktorach.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE