ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
01.08.2016r. 10:02

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Strategiczna współpraca Unii Europejskiej z Chinami napotyka na kolejne przeszkody. Tym razem uderza w nią Londyn, który hamuje decyzję w sprawie projektu elektrowni jądrowej na Wyspach, w który mieli zaangażować się Chińczycy. To wotum nieufności dla Państwa Środka.
01.08.2016r. 09:05

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie rezygnuje z atomu. Polski Program Energetyki Jądrowej (PPEJ) ma zostać zrewidowany. Wzbogacą go nowe pomysły, które zweryfikuje rzeczywistość i przyjęte już zobowiązania.
27.05.2016r. 13:40

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka Jądrowa nie ma jakoś w Polsce szczęścia. Pomimo wielu wysiłków edukacyjnych, badawczych i projektowych dalej jesteśmy w blokach startowych.
26.05.2016r. 10:01

W wywiadzie dla portalu Niezależna.pl Prezes Prawa i Sprawiedliwości dostrzega, że zmieniający się system energii na świecie może zmienić układ sił na świecie. Prezes PiS zasygnalizował także, amerykanie dysponują już technologią minielektrowni atomowych. Czy ekipa rządząca szykuje się do przebudowy Polskiego Programu Energetyki Jądrowej?
18.05.2016r. 09:01

dr inż. Andrzej Strupczewski - prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
W Polsce problem zagwarantowania opłacalności pracy przyszłej elektrowni jądrowej nie został jeszcze rozwiązany. Rozważane są różne możliwości, w tym kontrakt różnicowy na wzór brytyjski, ale także i inne opracowywane obecnie przez PGE i Ministerstwo Energii.
09.05.2016r. 12:37

dr inż. A. Strupczewski - Prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
W Austrii walka propagandowa skierowana przeciwko energetyce jądrowej jest tak silna1 , że Ministerstwo Zdrowia zaleca wszystkim obywatelom – niezależnie od odległości od słowackich, czeskich lub węgierskich elektrowni jądrowych – by mieli w domu tabletki jodowe na wypadek ciężkiej awarii w sąsiadujących z Austrią reaktorach.
23.04.2016r. 07:56

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
W budowanych na całym świecie reaktorach wodnych ciśnieniowych (PWR) i wrzących (BWR) woda jest potrzebna, bo neutrony jakie powstają w chwili rozszczepienia jądra uranu są bardzo szybkie i przelatują przez paliwo „nie widząc” innych jąder uranu. Do tego, by spowolniły i spowodowały nowe rozszczepienie, muszą one oddać swą energię jądrom wodoru w wodzie otaczającej pręty paliwowe i zmniejszyć swą szybkość miliony razy.
20.04.2016r. 05:45

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Międzynarodowy panel 30 najwybitniejszych lekarzy zajmujących się chorobami nowotworowymi stwierdził, że jedna z postaci guza tego narządu (tzw. nieinwazyjny rozrost pęcherzykowaty z cechami nowotworu brodawkowatego), dotychczas określanego jako rak, wcale nie jest rakiem czyli agresywnym nowotworem tworzącym przerzuty. Jest to orzeczenie wielkiej wagi dla tysięcy pacjentów, którzy nie muszą poddawać się operacji usunięcia tarczycy, leczenia jodem radioaktywnym i regularnym kontrolom lekarskim przez cale życie, by chronić ich przed nowotworem, który nigdy nie stanowił i nie stanowi zagrożenia.
23.03.2016r. 09:31

Adam Rajewski - Politechnika Warszawska
Po porannych atakach terrorystycznych w Belgii, media obiegła informacja o „ewakuacji” lub – bardziej prawidłowo – „częściowej ewakuacji” personelu z belgijskich elektrowni jądrowych. W istocie doszło do usunięcia z terenu elektrowni wszystkich osób, które nie były niezbędne dla prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji tych obiektów – połączonej zapewne z absolutnym zamknięciem dostępu dla każdego, kto nie musiał tam być.
22.03.2016r. 21:05

Piotr Maciążek
Daesh i Al-Kaida planują spektakularne ataki na infrastrukturę energetyczną. Ich cele to terminale naftowe, rurociągi, a nawet elektrownie atomowe. Sukces takich działań może przełożyć się na skalę zamachów, jakiej sobie jeszcze nie wyobrażamy.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE