ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
22.03.2016r. 18:54

Czy terroryści zagrażają elektrowniom jądrowym w Europie? – Analiza ryzyka pokazuje, że takie zdarzenia mają miejsce naprawdę rzadko i są mało prawdopodobne. Należy jednak pamiętać, że ewentualne skutki takiego zamachu pociągają za sobą olbrzymie konsekwencje – mówi Michał Rybak były funkcjonariusz Agencji Wywiadu i szef Kancelarii Bezpieczeństwa Rybak, komentujący dla BiznesAlert.pl, działania operatora belgijskiej elektrowni atomowej Tihange, po dzisiejszych zamach terrorystycznych w Brukseli.
21.03.2016r. 06:31

Piotr Maciążek
Francuzi i Japończycy kontynuują walkę o kontrakt na budowę polskiej elektrowni atomowej mimo, że od projektu w coraz większym stopniu dystansuje się rząd w Warszawie.
18.03.2016r. 10:46

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Jądrowego NCBJ
Dla odbioru ciepła z reaktorów w EJ Fukushima Daiichi trzeba pompować do nich wodę, która w kontakcie z paliwem ulega skażeniu substancjami radioaktywnymi. Ponadto woda podskórna płynąca z gór do oceanu omywa fundamenty elektrowni i miesza się ze skażoną wodą w piwnicach budynków.
11.03.2016r. 13:11

Dr inż. A. Strupczewski, prof. nadzw NCBJ
We środę 10 marca br. elektrownia jądrowa Takahama 3 pracująca na pełnej mocy otrzymała nakaz sądowy natychmiastowego przerwania pracy i została wyłączona1.
29.02.2016r. 17:59

Prof. dr hab. Grzegorz Wrochna, NCBJ, reprezentuje Polskę w Komitecie Bezpieczeństwa Instalacji Jądrowych OECD NEA
Dziś, na specjalnej konferencji w Paryżu, Agencja Energii Jądrowej OECD (OECD NEA) opublikowała raport “Pięć lat po awarii w Fukushimie: poprawa bezpieczeństwa jądrowego i wyciągnięte wnioski” (1). To kolejne opracowanie międzynarodowych ekspertów, będące wynikiem szczegółowych analiz wydarzeń z marca 2011 r.
03.02.2016r. 09:39

Mateusz Sikora - Instytut Studiów Energetycznych Sp. z o.o.
W dniu 27 stycznia 2016 roku China General Nuclear (CGN) ogłosiła, że w bloku numer 1 w elektrowni jądrowej Taishan w Chinach na reaktorze typu EPR został przeprowadzony pierwszy tzw. cold test. Według podawanych informacji, reaktor Taishan 1, będący w budowie od 2009 roku, powinien zostać uruchomiony na początku 2017 roku, podczas gdy reaktor Taishan 2 powinien zostać uruchomiony później tego samego roku.
25.01.2016r. 21:16

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nzw Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Polska energetyka ma do rozwiązania wiele problemów, częściowo podobnych jak w innych krajach Unii Europejskiej, częściowo zaś specyficznych dla polskiej struktury sektora.
22.01.2016r. 13:01

Zuzanna Nowak, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Dla Rosatomu, rosyjskiej państwowej spółki jądrowej, przykładna i oparta na harmonizacji współpraca z krajami Unii Europejskiej ma kluczowe znaczenie. Jego obecność na prestiżowym rynku, wobec ograniczonych strukturą unijnego sektora jądrowego możliwości oddziaływania geopolitycznego, służy przede wszystkim budowie pozytywnego wizerunku spółki. Dla krajów UE istotne powinno być w szczególności zadbanie o to, by również relacje jądrowe z Rosją charakteryzowały się wzajemnością.
07.01.2016r. 17:57

Andrzej Strupczewski - Prof. nadzw. Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Rok 2015 nie był łatwy dla energetyki ani w Polsce, ani w innych krajach Unii Europejskiej. Duże wahania cen na rynku energii elektrycznej, powodowane przez nierównomierną generację energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, obniżały rentowność elektrowni systemowych w Niemczech i zniechęcały do inwestowania w nowe moce wytwórcze. Wobec intensywnego subwencjonowania OZE przez rząd niemiecki elektrownie węglowe i gazowe w Niemczech nie są rentowne – największa firma energetyczna Niemiec Eon ponosi straty sięgające 7 mld euro… kwartalnie.
23.12.2015r. 11:35

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nzw. NCBJ
W dniu 15 grudnia Parlament Europejski uchwalił rezolucję wzywającą Komisję Europejską do stworzenia warunków do budowy nowych EJ w UE, jako jednego z ważnych źródeł niskoemisyjnych (obok OZE, gazu i węgla z CCS)cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE